Kratki studijski programi

U Srbiji stupa na snagu odluka Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje o sprovođenju i izdavanju sertifikata za kratke programe studija. Predviđeno trajanje tih programa 300-600 aktivnih časova nastave. Ovom odlukom se želi izaći u susret zahtevima tržišta rada koje ima potrebu da za što kraće vreme dobije obučene i kompentente radnike.

Pohadjanje kratkih programa studija biće omogućeno svima  koji imaju diplomu završene četvorogodišnje srednje škole. Takođe, svoje usavršavanje u svojoj ili nekoj drugoj oblasti biće omogućeno i onima sa diplomom više ili visoke stručne spreme. Što se tiče fakulteta za ove programe neće biti potrebna akreditacija već će se sprovoditi po Pravilniku o organizaciji, sprovođenju i izdavanju sertifikata za kratke programe studija. Obaveza fakulteta će biti da dostave Nacionalnom savetu za visoko obrazovanje predlog svojih kratkih programa na odobrenje a već sledeće godine mogu se očekivati i prvi nosioci sertifikata u kojima će stajati i opis posla za koji je polaznik obučen.

Podelite